• logo szkoły
          • Pożegnanie czwartych klas

• W dniu dzisiejszym pożegnaliśmy uczniów klas czwartych. To tak ważne wydarzenie wymagało stosownej oprawy - odbyło się ono w czasie uroczystego apelu, w obecności Dyrekcji szkoły, pedagogów-wychowawców oraz przedstawicieli Samorządu uczniowskiego.

Przedstawiamy list od Pana Piotra Raczkowskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców:

Drodzy Absolwenci, Szanowne Grono Profesorskie, Szanowni Pracownicy Szkoły oraz Drodzy Rodzice! Szanowni Państwo!

W imieniu własnym, Rady Rodziców oraz rodziców składam dzisiejszym Absolwentom najserdeczniejsze gratulacje z okazji zakończenia nauki. Wspólnie z Wami cieszymy sie, że pomyślnie zakończyliście jeden z ważniejszych etapów swojego życia. Etapu, który dał Wam wiedzę, poszerzył horyzonty i wykształcił umiejętności pozwalające na dalsze funkcjonowanie w obecnym świecie. Dopełnieniem tego etapu jest egzamin dojrzałości, a także wybór studiów. Życzymy Wam szczęścia, wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów, mądrości wyborów i udanego startu w dorosłe życie.

Niewątpliwie dzisiejszy Wasz sukces to wynik Waszej pracy pod kierunkiem Grona Profesorskiego naszego Liceum, któremu w tym miejscu składam serdeczne słowa podziękowania. Dziękuję Państwu za poświęcony czas, trud i zaangażowanie, które włożyliście Państwo w edukację naszych tegorocznych Absolwentów. Bez tego nie byłoby możliwym osiągnięcie takich wyników.

Wyrazy podziękowania kieruję również do Dyrekcji Szkoły oraz pracowników administracyjnych, bez których nie sposób sobie wyobrazić prawidłowego funkcjonowania szkoły.

Dziękuję rodzicom, którzy przez okres czterech lat nie tylko wspierali swoich licealistów, ale również działalność Liceum oraz Rady Rodziców. Bardzo serdecznie dziękuję.

Wszystkim dziękujemy za pomoc i wsparcie w osiągnięciu celu.

Przewodniczący Rady Rodziców – Piotr Raczkowski

Fotorelacja - poniższe zdjęcia wykonane przez Adama Dudaka z klasy 4a i Olgę Chojnacką z 2c :)

• logo uczelni SGH
          • Dzień SGH w Konopnickiej

• Dnia 20 kwietnia 2023 r. w naszym liceum mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Dniu SGH.

Obchody Dnia SGH rozpoczęło krótkie powitanie nas i zaproszonych Gości ze Szkoły Głównej Handlowej przez dr Renatę Pajewską-Kwaśny, która corocznie koordynuje to wydarzenie z ramienia SGH. Następnie mieliśmy zaszczyt wysłuchać wystąpienia prorektora SGH ds. dydaktyki i studentów, prof. dr hab. Krzysztofa Kozłowskiego, który w ciekawy sposób przedstawił nam temat zarządzania i przywództwa w wykładzie pt. "Zarządzanie i przywództwo, czyli o sensie życia i liczbie 66". Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe zarządzania operacyjnego prof. dr hab. Pawła Wyrozębskiego, w których wszyscy braliśmy aktywny udział pracując w grupach, a rywalizacja wywołała w nas prawdziwe emocje, co widać na zdjęciach z tej części wydarzenia. Po warsztatach odbyło się spotkanie z Bartoszem Traczykiem, który oczami studenta opowiadał nam o studiowaniu w SGH. Obchody Dnia SGH zakończyła ceremonia wręczenia nagród zwycięskim zespołom przedmiotowym i klasie 2E, która wygrała tegoroczny konkurs wiedzy zdobywając najwięcej punktów. Dzień 21 kwietnia obchodzony w tym roku jako Dzień SGH w Konopnickiej uważamy za bardzo udany i już nie możemy się doczekać takiego wydarzenia w kolejnym roku szkolnym.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom konkursów przedmiotowych i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania, naszym Wychowawczyniom oraz przede wszystkim Szanownym Gościom ze Szkoły Głównej Handlowej, którzy swoją obecnością uświetnili to wydarzenie.

Uczniowie klas akademickich SGH: 1e,2e,3e:-)

Plan dnia:

1. 10.00 Powitanie – dr Renata Pajewska-Kwaśny
            2. 10.05  Wystąpienie prorektora SGH ds. dydaktyki i studentów dra hab. Krzysztofa Kozłowskiego, prof. SGH
            3. 10.15 – 11.45 Wykład dra hab. Krzysztofa Kozłowskiego, prof. SGH pt. Zarządzanie i przywództwo, czyli o sensie życia i liczbie 66
            4. 12.00 – 13.00 Zajęcia warsztatowe zarządzania operacyjnego dra hab. Pawła Wyrozębskiego, prof. SGH
            5. 13.00 – 13.45 Studiowanie oczami studenta - Bartosz Traczyk
            6. 13.45  Podsumowanie dnia i pożegnanie
        • Akcja Żonkile 2023

• Wzorem lat ubiegłych, w roku 2023 całą społecznością XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Warszawie przyłaczyliśmy się do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, wspierając obchody 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

• dekoracja świąteczna
          • Życzenia świąteczne

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy całej społeczności szkolnej, naszym Przyjaciołom, Uczniom i ich Rodzicom życzymy spokoju w sercu i pokoju na świecie. Spędźmy ten czas zadumy szczęśliwie w gronie naszych rodzin. Odpocznijmy.